Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Archiwalne

 • Earth Club - innowacja realizowana w roku szkolnym 2017/2018

  Brak opisu obrazka
  Od początku września w naszej szkole odbywają się zajęcia Earth Club’u (Klubu Ziemi) prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej opartej na metodzie CLIL (Content and Language Integrated Learning – metodzie zintegrowanego nauczania językowo-przedmiotowego). Na zajęciach uczniowie poznają wybrane treści przyrodnicze w języku angielskim. Innowacja ta została napisana przez panią Katarzynę Chimiak, nauczycielkę języka angielskiego, specjalnie dla uczniów klasy IV, którzy w pierwszym etapie edukacyjnych regularnie rozwijali swoje zainteresowania przyrodnicze rozbudzane przez ich wychowawczynię, panią Różę Rimpler, która prowadziła dla nich Koło Młodego Przyrodnika. 
  Data publikacji: 27-03-2017 00:45
 • Jesteś ważny! - innowacja realizowana w roku szkolnym 2015/2016

  Innowacja obejmie dodatkowe indywidualne zajęcia poświęcone diagnozie i interwencji, adresowane do wybranej grupy uczniów klas I-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach, którzy doświadczają różnego typu niepowodzeń w nauce i życiu społecznym. Zajęcia te odbywać się będą raz w tygodniu w roku szkolnym 2015/2016 i prowadzone będą przez autorkę z wykorzystaniem metody metaplanu.
  Data publikacji: 30-09-2015 21:23
 • Nasza szkoła uczestniczy już drugi rok w programie profilaktyki palenia tytoniu dla uczniów klas I V– IV „Znajdź właściwe rozwiązanie”

  Brak opisu obrazka
  Program skierowany jest dla uczniów klas IV-VI i ich rodziców. Głównym celem akcji jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów.
  Data publikacji: 14-09-2014 19:51
 • Nasza szkoła uczestniczy już drugi rok w programie edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I – III „Nie pal przy mnie, proszę”.

  Brak opisu obrazka
  Program ma na celu wykształcenie u najmłodszych świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby przy nich palą.
  Data publikacji: 14-09-2014 20:09
 • Działania pedagoga szkolnego - 31 maja Światowy Dzień Bez Papierosa

  Brak opisu obrazka
  Każdego 31 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa. Główną motywacją do wprowadzenia tego dnia było zwrócenie uwagi na powszechne niebezpieczeństwo, jakie powoduje palenie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) 31 maja każdego roku zwraca szczególną uwagę na ograniczenie rozpowszechnienia używania tytoniu.
  Data publikacji: 14-09-2014 22:39
 • Działania pedagoga szkolnego - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

  Brak opisu obrazka
  Przypadający w trzeci czwartek listopada, Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA, w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy. 
  Data publikacji: 14-09-2014 23:05
 • Działania pedagoga szkolnego - akcja "Wkręć się w pomaganie"

  Brak opisu obrazka
  Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek i przekazywaniu ich w wyznaczone miejsca. Dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest zawsze na konkretny cel – na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby. Akcja ma sporo walorów wychowawczych. Uczymy dzieci pomagania innym oraz rozwijamy świadomość ekologiczną młodych ludzi.
  Data publikacji: 29-10-2014 22:57
Wersja XML